Kompiuteris – Geriausias Tavo Draugas

0

IŠMANIEJI TELEFONAI

Renkantis išmanųjį telefoną reikia atkreipt į tam tikrus parametrus. Fotoparato raiška labai svarbus rodiklis, kadangi dabar visi telefonai neapseina be šios funkcijos tačiau rinktis mažesni negu 8mp. fotoparatą neverta, tačiau rinktis vien pagal megapikselių kiekį nėra tikslinga, nes svarbus ne jų skaičius, o dydis, kadangi telefonuose esančios fotoparatų matricos yra labai mažos dėl to patenka nedidelis kiekis šviesos, todėl kuo daugiau megapikselių turi fotoparatas tuo mažiau šviesos jiems pasiskirsto dėl to kenčia nuotraukų kokybė tamsesnėje aplinkoje.

Ekrano dydis. nustatyta, kad patogiausia telefono ekrano dydis 4-4.3 colio tokie telefonai puikiai telpa delne, žinoma galima rasti ir didesnių nei 5 coliai tačiau tokius aparatus nepatogu valdyti viena ranka, mažesnių nei 4 coliai nėra labai tikslinga pirkti, kadangi jau tampa nepatogu naršyti internete ar naudoti programėlėmis, taip pat rašyti virtualia klaviatūra.

Ekrano tipas Amoled tipo ekranai atkuria tikroviškus, sodrias spalvas turinčius vaizdus, tačiau susiduria su problema kai toki ekraną apšviečia saulė, ekrane esamą vaizdą tampa sunku įžiūrėti. LCD tipo ekranai su šia problema tvarkosi žymiai geriau kai yra intesyviai apšviesti, tačiau lyginant su Amoled  atkuriami vazidai yra blyškesni.

Akumuliatorius. Dauguma išmaniųjų telefonų intensyviai naudojant gali išbūti apie vieną parą, norint prailginti baterijos išsekimo laiką galima sumažinti ekrano apšvietimo laiką, išjungti nereikalingas programėles. Perkant išmanųjį telefoną reikėtų atkreipti, kad akumuliatoriaus talpa viršytų 1800 mAh. mažesnės talpos akumuliatoriai neišbūna daugiau nei vienos dienos be krovimo.

Operacinė sistema.  Nuo jos priklauso kokias programėles galėsime naudotis. Draugiškiausia vartotojams kolkas yra Android operacinė sistema, nes valdymo įrankiai yra labai lankstūs kikevienas vartotojas gali prisitaikyti pagal savo poreikius, iOS ir Windows Phone pasižymi paprastu valdymu

Programėlės. Nors galima teigti, kad jos prie kiekvienos galima įprasti tačiau galima pastebėti, kad kolkas lyderiauja Apple neatsilieka ir Android, tačiau Window Phone kolkas dar atsilieka nuo savo konkurentų savo programėlių kūrime ir pateikime vartotojams.